Ամերիկայի միացյալ խոհանոցները
2010 թ. փետրվարի 20-ին Երևանի ամերիկյան անկյունը կազմակերպեց «Ամերիկացիները ամերիկյան անկյունում» շարքի հերթական դասախոսությունը: «Ամերիկայի միացյալ խոհանոցները» թեմայով դասախոսությամբ հանդես եկավ ամերիկյան դեսպանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխտնօրեն Սյուզան Բրայդենսթայնը` ներկայացնելով ամերիկյան խահանոցի 250 տարվա պատմությունը:
Նա նշեց, որ ամերիկյան խոհանոցը արտացոլում է Միացյալ Նահանգների բազմազանությունը և ասաց, որ ամերիկյան խոհանոցը` ինչպես ԱՄՆ-ի բնակչությունը, ազգային ազդեցությունների հարուստ խառնուրդ է ներկայացնում: Տիկին Բրայդենսթայնը նշեց նաև ներգաղթի և երկրի տնտեսական իրավիճակի ազդեցությունը սննդի արդյունաբերության վրա: Նա ներկայացրեց նաև բնիկ ամերիկացիների խոհանոցային ավանդույթները, սուրճի օգտագործման տարածումը ամերիկյան քաղաքացիական պատերազմից հետո, ստրկության ազդեցությունը հարավային նահանգների խահանոցի վրա, ամերիկյան ագարակատիրոջ կերպարը, 20-րդ դարի 20-30-ական թվականներին ալկոհոլային խմիչքների արգելման տարիները և նշանակալից հասարակական շարժումները` կապված սննդի հետ: Տիկին Բրայդենսթայնը մասնակիցներին հնարավորություն տվեց փորձել ամերիկյան սոուսներ, կրեկերներ, թխվածքաբլիթներ և այլ համեղ ուտեստներ:
Շուրջ 25 մասնակիցներ վայելեցին «խնջույք-դասախոսությունը» և խնդրեցին փորձած ուտեստների բաղադրատոմսերը: Ներկա էին շատ ուսանողներ, ԱՄՆ փոխանակման ծրագրերի շրջանավարտներ, ովքեր հստակ պատկերացում կազմեցին «Ամերիկայի միացյալ խոհանոցների» մասին:

United Plates of America
On February 20, 2010, the American Corner Yerevan organized a public lecture entitled "United Plates of America." The guest speaker, U.S. Embassy Assistant Public Affairs Officer Susan Bridenstine, presented the more than 250-year history of American cuisine.
She noted that American cuisine reflects the diversity of the United States and said that American cuisine, like the U.S. population, incorporates a rich mix of ethnic influences. Ms. Bridenstine talked about the influence of immigration and the economic conditions of the country on the food industry. She discussed Native American food traditions, coffee drinking post American Revolutionary War, the influence of slavery on Southern cuisine, the bucolic image of the American farmer, Prohibition, the impact of dietary patterns from various wars, and important social movements related to food. She also mentioned popular American fast food chains and the American diet industry. Ms. Bridenstine gave the participants the opportunity to sample American sauces, crackers, cookies, and other delicious treats.
Around 25 people enjoyed the “food party-lecture” and requested recipes for the food they tasted. There were many students and U.S. Government exchange program alumni among the participants, who now have a fluent understanding of “The United Plates of America.”