Երևանի ամերիկյան անկյունը էլեկտրոնային կատալոգում մուտքագրեց 1000-րդ գիրքը
2010թ. ապրիլի 12-ին Երևանի ամերիկյան անկյան էլեկտրոնային գրացուցակում արձանագրվեց 1000-րդ գրքի մատենագիտական նկարագրությունը:
Այդ «բախտավոր» գիրքը Էլինա Ֆրմենի «Վաշինգտոն»-ն է, որը ներառված է «Ծովից մինչև փայլող ծով» մատենաշարի գրքերում, որոնցից յուրաքանչյուրը ներկայացնում է ԱՄՆ նահանգներից որևէ մեկը: Այս գիրքը նկարագրում է Վաշինգտոնի աշխարհագրական դիրքը, պատմությունը, կառավարությունը, բնակիչներին և տեսարժան վայրերը: 1000-րդ գիրքը շատ այլ գրքերի հետ միասին կցուցադրվի Երևանի ամերիկյան անկյունում, որը նշում է իր 5-րդ տարեդարձը: Շտապեք ամերիկյան անկյուն` առաջիններից մեկը գիրքը ընթերցելու համար:
Ամերիկյան անկյան երկլեզու` անգլերեն – հայերեն էջը http://yerevan.americancorners.am տեղեկատվություն է տրամադրում անկյան առաքելության, ծառայությունների, միջոցառումների և գործունեության մասին: Այն նաև ներառում է էլեկտրոնային շտեմարան, որը թույլ է տալիս այցելուներին նյութեր փնտրել անկյան կայքում, որտեղ ներկայացված են ոչ միայն ամերիկյան անկյան գրքերը, այլև` ԱՄՆ ամսագրերի և տեսալսողական նյութերի մատենագիտական նկարագրությունները:

1,000th Book Record for the Yerevan American Corner Electronic Catalog
On April 12, 2010, Yerevan American Corner registered its 1,000th book in the electronic catalog. The ”lucky” book is "Washington, DC" by Elina Furman, which is one of the books included in the book series “From Sea to Shining Sea,” each representing a state in the USA plus, of course, the District of Columbia. This book describes the geography, history, government, people, and places of Washington, D.C. The 1000th book, together with many others, will be displayed to the visitors of the corner which is marking its fifth anniversary. Don’t miss the chance to register for the books and to be one of the first to borrow it.
The American Corner's bilingual English-Armenian webpage http://yerevan.americancorners.am provides information about the Corner's mission, services, events and activities. It also includes an electronic database of the resources available at the American Corner, allowing patrons to search for materials on the web. Patrons can find descriptions of not only books, but also U.S. journals, VHS videos and DVD's.